FSSC 22000 Gıda Güvenliği Sistemi

Güvenli gıda ve içecek tedarikinde tüketici güvencesinin sağlanması
Belgelendirme Açıklaması

FSSC 22000, tüm gıda zincirinde yer alan gıda üreticilerinin, gıda güvenliği sistemlerinin tetkik edilmesi ve belgelendirilmesinde kullanılan uluslararası çapta kabul görmüş bir standarttır. ISO temelli bir belgelendirme olan FSSC 22000, mevcut ISO 22000, ISO 22002–1 /PAS 220, HACCP standartlarının şartlarını ve bu programa has diğer şartları içerir.

FSSC 22000, Gıda Güvenliği konusunda dünyada söz sahibi olan ilgili birçok kuruluş ve organizasyonun geniş katılımıyla oluşturulmuştur. FSSC 22000 Belgelendirme Programı, GFSI (Global Food Safety Initiative) Direktörler Kurulu tarafından tam olarak tanınan ve EA (European Cooperation for Accreditation) tarafından da kabul gören bir programdır.

FSSC 22000’in faydaları;

  • Yasal mevzuatlara uyulmasını kolaylaştırır.
  • Şeffaf bir gıda zinciri oluşmasını sağlar.
  • En kapsamlı gıda güvenliği yönetim sistemlerinden biri olup, Gıda güvenliği tehlikelerinin kontrol edilmesini ve azaltılmasını sağlar.
  • FSSC 22000 Belgelendirmesi sayesinde, tüketicilerin gıda güvenliğinin korunması üzerine kamu ve özel sektör işbirliğinin artırılması sağlanır.
  • Müşteri ve ilgili tarafların mevcut ve gelecekteki beklentilerine göre sürekli geliştirilmektedir. Bu durum, kuruluşların mevcut müşterilerini korumalarının yanı sıra yeni müşteriler bulmalarını sağlar.

Büyük perakendecilere ya da büyük markalı gıda firmalarına ürün tedarik eden ya da etmeyi planlayan gıda üreticileri FSSC 22000 Belgelendirmesinden yararlanacaklardır.

Başvuru veya bilgi almak için; 0212 709 13 23 nolu telefondan bize ulaşın.

Ücretsiz Danışma